קרם למניעת סימני מתיחה בהריון
לשימוש במהלך ההריון

איך נוצרים סימני מתיחה ?
במהלך ההריון הגוף גדל במהירות והעור אינו מספיק לייצר רקמות חדשות אשר יעמדו בקצב הגדילה שלו.
כתוצאה מכך נוצרים בדרמיס (שכבה פנימית של העור) קרעים המכונים ,סימני מתיחה”.  קרעים אלו הינם צלקות עוריות שאינן ניתנות להעלמה.   ניתן בעזרת טיפול מניעתי להבטיח את אי הופעתם גם במקרים בהם הגנטיקה ידוע מראש.

איך ניתן למנוע את סימני מתיחה ?
כדי להבטיח שהעור יעמוד בקצב הגדילה של הגוף ולא ייווצרו בו הקרעים המדוברים, יש לדאוג לרכיבים שיגמישו אותו וישמרו על האלסטיות שלו (חזרה לרמת המוצקות טרם ההריון).
כדי להבטיח חדירה של הרכיבים הללו לדרמיס יש צורך בקרם המכיל חומרי החדרה הנקראים TE – Trace Element.  תפקיד רכיבים אלו להוליך חומרים פעילים לשכבה הפנימית של העור.

מהו הקרם למניעת סימני מתיחה של Mommy Care ?
קרם ייחודי למניעת סימני מתיחה בעור.  הקרם פותח במיוחד עבור נשים בהריון ומכיל חומרים פעילים טבעיים כגון: אבוקדין, חמאת שיאה, ויטמין E ו- TE.  הנוסחה הייחודית של מאמי-קר מגמישה את השכבה הפנימית של העורק ומעניקה לה אלסטיות וכך מונעת את סימני המתיחה.

הקרם בעל ריח עדין מאוד החביב על הרגישות מבין הנשים בהריון, מומלץ להשתמש בקרם החל מהשבוע ה- 12 להריון, יש להקפיד למרוח על אזורי הבטן, הירכיים, ישבן ומותניים

גירוד בבטן במהלך ההריון מצביע על תהליך של היווצרות סימני מתיחה – זהו זמן אידיאלי להתחיל בטיפול

טיפים להגמשה טבעית של הגוף

מים חיוניים מאוד לעור, שומרים עליו מפני התייבשות ומעניקים לו לחות טבעית, תזונה שומרת על גמישות ובריאות העור, להקפיד על תפריט המונה את כל אבות המזון בדגש על חלבון איכותי (ביצים, מוצרי חלב, עוף, דגים וכדומה)
מזון עשיר בויטמינים E, A, C התורמים להתחדשות (פירות, ירקות, גמבה, (דגנים מלאים) ופשתן טחון / שמן. הפשתן מכיל חומצת שומן חיונית מסוג אומגה 3 וגם פיטואסטרוגנים (נגזרת צמחית של ההורמון הנשי) התורמים יחד להזנה ושמירה על גמישות העור

מקלחת – אין להתקלח במים חמים היות והן מייבשים את העור.  עור יבש, גמיש פחות ופגיע יותר

פעילות גופנית תסייע לשמור על גמישות העור

עלייה מתונה של משקל הגוף תסייע לגוף להתאים את קצב חידוש תאי העור לקצב הגדילה אשר יפחית משמעותית את הסיכוי להיווצרות סימני המתיחה.

לא לגרד – תחושת גירוד באזורים מתרחבים נובעת מהתבקעות הדרמיס (שכבת עור בה נוצרים סימני המתיחה)
הגירוד יוצר הפרדה בין רקמות העור המבוקע ומקשה על השתקמותו.  במפגשנו עם נשים בהריון, אנו נתקלים לא פעם בהסתייגות של רבות מהן בנוגע ליעילות הקרם. מרבית הנשים טוענות לעובדה כי”אי אפשר לנצח את הגנטיקה”, אחרות משתמשות בשמן שקדים או שמן נבט חיטה למטרה זו הופעת סימני מתיחה תלויה גם בגנטיקה, גם בגיל, בתזונה, בעונות השנה, בפעילות גופנית, באיכות השינה, במידת הגדילה בהריון ועוד.

בעידן המודרני אף אישה לא יכולה לדעת בוודאות, כמה ק”ג ואיזו מידת גדילה תהיה לה בסוף ההריון. את סימני המתיחה לרוב אם יש לך עור בהיר לא תראי עד אחרי הלידה.     אם יש לך עור כהה ייתכן ותראי אותם, אך היקפם לא ייראה משמעותי.    אם כבר יש סימני מתיחה, קשה מאוד להעלימם עד בלתי אפשרי.

הגוף שלנו הוא מופלא ואם נטפל בו יפה הוא יחזיר לנו אהבה.

* המידע המופיע באתר זה מהווה מידע כללי בלבד ואינו מהווה חוות דעת ו/או ייעוץ מוסמך,
על המשתמש באתר לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על המידע שבאתר.